NEDEN?

Ahmet ÇETİNLİ

10 Eylül 2021
Ahmet ÇETİNLİ

Neden sorusu aslında son zamanlarda Boluspor taraftarının en çok kullandığı soru.

Neden takım kötü oynuyor?

Neden hoca hala zamana ihtiyaç var diyor?

Neden yönetim geçen seneye göre tam tersi hareket ediyor?

Neden, neden neden?

Geçen günlerde resmi siteden yapılan açıklamada “Kulübümüz, Ulusal Lisans almaya hak kazandı” denildi. Bunun için tebrik etmek gerek yönetimi. Bu lisans Boluspor markasının şeffaflığı ve sürdürülebilir mali durumu için önemli bir adım.

Ancak “YEREL LİSANS ALAMADINIZ” sayın yönetim ! ! !

Bu yazıyı okuyan yöneticilerimiz “neden” diye sorduysa kendini Boluspor taraftarı gibi daha fazla hissetmiştir. Çünkü bizim de en son sorduğumuz soru “Neden bilet fiyatları bu kadar pahalı?” Biletleri bu kadar pahalı yapmanızın makul bir açıklaması yok. Kalabalık bir taraftar grubumuz olsa ve her maç kapalı gişe oynasak biletten gelir elde edilmek istendi ondan pahalı yaptılar der ve anlayışla karşılarız. Fakat ne tıka basa dolan tribünümüz var ne de kar edecek bilet satışımız. Bizim sahip olduğumuz tek şey gönlü tıka basa Boluspor sevdası olan, başka sevdalara kapalı Yarenler’imiz var. Çoğunluğunu öğrencinin ya da maddi olarak zengin olmayan insanların olduğu bir tribüne bu fiyattan bilet satmak siz maça gelmeyin demektir.

Bu tavrı hem kongre üyesi hem de taraftar olarak kınıyorum, geçen sene çok güzel bir şekilde başlayan ve birçok konuda başarılı adımlar atan yönetimimizin ( keza buradan da tebrik de ettik) bu seneki tavrı bizleri hem üzüyor hem de düşündürüyor. Bu durumun bir an önce değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu şehir büyük şehir değil, bu şehir siyaseti güçlü şehir değil, bu şehrin sahip olduğu en önemli özellik birbirine sahip çıkıp tek sevda Boluspor uğruna bir araya gelebilmesidir. Yönetimimizde bu durumu engelleyici bir kararda bulunmaması gerekmektedir. Takım kötü olabilir, transferler tutmamış olabilir, hocanın kredisi bitmiş olabilir ( muhtemelen milli aradan birkaç hafta sonra yollar ayrılır adet olduğu üzere) ancak tribün her zaman orada olmalı destek olduğu gibi eleştire de bilmeli. Futbolcular, hocalar, yönetimler hepsi taraftar mutlu olsun diye orada.

Kısacası bu bilet fiyatının karı değil zararı olur…

Etiketler: Boluspor

552 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.060435771942139